pribehy 469 Zobrazení

Muž ukradol od Google a Facebooku 122 miliónov dolárov fakturovaním za položky, ktoré nikdy nekúpil

Muž priznal, že ukradol viac ako 100 miliónov dolárov od technických gigantov falšovaním faktúr za nákupy, ktoré spoločnosti nikdy neuskutočnili.
od Pavol 2019-04-12
 

Muž priznal, že ukradol viac ako 100 miliónov dolárov od technických gigantov falšovaním faktúr za nákupy, ktoré spoločnosti nikdy neuskutočnili.

Vymyslel očividnú schému, aby vytiahol od amerických spoločností viac ako 100 miliónov dolárov.

Evaldas Rimasauskas z Litvy poslal v rokoch 2013 až 2015 podvodné požiadavky na peniaze spoločnosti Google a Facebook v celkovej výške 122 miliónov USD.

Spoliehal sa na veľkosť technologických firiem, pretože mal dojem, že v nich účtovné oddelenie často ani nevie, či takáto firma spolupracuje alebo nespolupracuje s mnohými externými dodávateľmi.

Spoločnosti zaplatili účty po tom, čo zdanlivo nekontrolovali, či faktúry zodpovedali ich vlastným záznamom.

Na súde v New Yorku sa priznal k spáchaniu podvodu, zatiaľ však sudca nevyriekol záverečný verdikt. V tejto chvíli mu len udelil povinnosť vyplatiť 50 miliónov dolárov a prokurátor ho obvinil aj z krádeže identity a prania špinavých peňazí.

Pred odsúdením, ktoré je v súčasnosti naplánovaný na 24. júla, čelí maximálnemu trestu vo výške 30 rokov vo väzení.

zdroj: http://www.msn.com/en-xl/europe/europe-top-stories/a-man-stole-dollar122m-from-google-and-facebook-by-invoicing-them-for-items-they-had-never-bought/ar-BBVemVr, foto: pixabay.com/Johnson Publishing Ltd.

loading...
Predchádzajúci článok Čo prezrádzajú rôzne sny? Psychológovia vysvetlili význam našich najčastejších snov
Nasledujúci článok Animovaná Rodina Addamsovcov prichádza do kín. Pozrite si prvý trailer!