sport 5,275 Zobrazení

SMUTNÁ SPRÁVA: Zomrel pilot F1!

Vo veku 70 rokov zomrel v pondelok niekdajší trojnásobný svetový šampión Formule 1 Niki Lauda.
od Pavol 2019-05-21
 

Vo veku 70 rokov zomrel v pondelok niekdajší trojnásobný svetový šampión Formule 1 Niki Lauda.

"S hlbokým smútkom oznamujeme, že náš milovaný Niki zomrel v pondelok pokojne so svojou rodinou po boku," uvádza sa vo vyhlásení rodiny.

Trojnásobný majster sveta podstúpil vlani v lete transplantáciu pľúc.

Niki Lauda, celým menom Andreas Nikolaus Lauda, sa narodil 22. februára 1949 vo Viedni. Bol majstrom sveta v rokoch: 1975 a 1997, pre tím Ferrari a v roku 1984, pre tím McLaren. Vyrastal v bohatej rodine, ktorá od budúceho šampióna pretekov F1 očakávala, že bude pokračovať v rodinnej podnikateľskej tradícii. Aj preto so značným sklamaním privítala ambície mladého Laudu stať sa automobilovým pretekárom.

V roku 1976, Lauda utrpel nehodu na Nurburgring okruhu, Nemecko, keď opustil trať s Ferrari, ktoré riadil a zapálil sa. Pilot bol prevezený do nemocnice s popáleninami tretieho stupňa na väčšine jeho tela. Napriek tomu sa do šiestich týždňov vrátil na trať a skončil na štvrtom mieste. V rokoch 1997 a 2015 absolvoval transplantáciu obličiek.

Lauda tiež zažiaril v podnikaní. V roku 1978 založil súkromnú leteckú spoločnosť Lauda Air, ktorú predal v roku 2001.

O dva roky neskôr založil nízkonákladovú leteckú spoločnosť FlyNiki, ktorá v roku 2017 uzavrela prevádzku. V júli minulého roka Ryanair súhlasil s nákupom posledného dedičstva Laudy okrem okruhu Formuly 1.

loading...
Tags niki lauda
Predchádzajúci článok "Už som nemala začo jesť..." rozhovorila sa interpretka známeho latinského hitu Sin Pijama - Natti Natasha
Nasledujúci článok Charlieho anjeli sa po rokoch stretli