sport 0 Zobrazení

Prezident futbalového klubu PSG je vyšetrovaný za korupciu vo Francúzsku

Prezident Paríža Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi je vo vyšetrovaní vo Francúzsku za údajnú korupciu, uviedol francúzsky súdny úradník.
od Pavol 2019-05-23
 

Prezident Paríža Saint-Germain Nasser Al-Khelaifi je vo vyšetrovaní vo Francúzsku za údajnú korupciu, uviedol francúzsky súdny úradník.

Predbežné obvinenie z "aktívnej korupcie" bolo podané v polovici mája, povedal zdroj, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity, pretože nebol oprávnený nahlásiť vyšetrovanie na verejnosti.

Podľa denníka Le Parisien, vyšetrujúci sudca má podozrenie, že Al-Khelaifi podpísal platbu vo výške 3,5 milióna dolárov bývalému prezidentovi IAAF Lamine Diack, aby pomohol Kataru vyhrať Majstrovstvá sveta v atletike.

Takto mal "lobovať" už v prípade šampionátu v roku 2017, ktorý sa nakoniec konal v Londýne. Touto štedrou čiastkou mal uspieť až pri ďalšej ponuke, keďže tohtoročné MS sa uskutočnia práve v katarskej Dauhe (27. septembra - 6. októbra).

Al-Khelaifi je od februára členom výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA), a to napriek tomu, že vo Švajčiarsku, kde sídli strešný orgán európskeho futbalu, je predmetom trestného konania v súvislosti s úplatkárstvom.

Al-Khelaifi je podozrivý, že luxusnou vilou v Taliansku podplatil generálneho tajomníka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), aby sa dostal k vysielacím právam z futbalových majstrovstiev sveta v rokoch 2026 a 2030.

Spomenutý klub Paríž St. Germain, ktorému Al-Khelaifi šéfuje, je momentálne predmetom vyšetrovania UEFA pre možné porušenie finančných pravidiel fair-play.

loading...
Predchádzajúci článok Výskumníci dospeli k záveru, že deti, ktoré pomáhajú rodičom doma, sú v dospelosti úspešnejšie
Nasledujúci článok Týchto 11 svetových miest môže do 10 rokov zostať bez pitnej vody