zaujimavosti 393 Zobrazení

Podľa prieskumu je 80% Slovákov zato, aby obchody boli v nedeľu zatvorené

Väčšina Slovákov sa prikláňa k názoru, že maloobchodné predajne potravín môžu ostať v nedeľu zatvorené
od Pavol 2020-05-21
 

Až 80 % Slovákov chce mať obchody v nedeľu zatvorené, informoval o tom portál teraz.sk. Prieskum, ktorý sa konal 5.-7. mája vytvorila agentúra 2muse na vzorke tisíc opýtaných a až 59 % súhlasilo so zatváraním obchodov v nedeľu a skôr súhlasí 21 % opýtaných.

Pritom až 81 percent považuje zákaz nedeľného predaja kvôli koronakríze za správny. Nedeľné obmedzenie v prípade supermarketov či väčších potravín neprekáža až 90 % opýtaným. Nedeľný predaj potravín je dôležitý len pre 10% slovenských spotrebiteľov, ktorým jeho nedostupnosť vyslovene prekáža. Tento postoj sa vyskytuje v najväčšej miere medzi mladými spotrebiteľmi vo veku 18 až 25 rokov a tiež v Bratislavskom kraji. Pri vekovej kategórii nad 56 rokov sa záujem o nedeľné nákupy v supermarketoch pohyboval na úrovni len päť až šesť percent.

Prieskumu sa zúčastnili aj ľudia pracujúci v maloobchode. Vyjadrilo sa tak 99 percent opýtaných, čo je o desať percent viac než u zvyšku populácie. Až 88 percent pracovníkov v maloobchodných predajniach si praje, aby ostali tieto obchody zatvorené aj po odznení koronakrízy.

zdroj: teraz.sk, foto: freepik.com

loading...
Predchádzajúci článok Slovensko vstúpilo do 4. fázy, otvorené môžu byť obchodné centrá, kiná a povolené sú aj hromadné podujatia do 100 ľudí
Nasledujúci článok Žene, ktorá od hladu ukradla potraviny v hodnote päť eur hrozí väzenie