zaujimavosti 0 Zobrazení

Meteorológovia varujú, hrozia silné búrky s veľkými krúpami

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa, pre niektoré okresy na východe Slovenska platí výstraha druhého stupňa
od Pavol 2020-07-21
 

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa, pre niektoré okresy na východe Slovenska platí výstraha druhého stupňa.

Dnešný deň prinesie na naše územie veľmi silné búrky, ktoré sa budú vytvárať na čele studeného frontu, ktorý začne cez naše územie postupovať popoludní. Prvé búrky sa však začnú vytvárať ešte pred týmto frontom, informoval o tom portál imeteo.sk.

Pre Bratislavský, Trenčiansky, Nitriansky a Trnavský kraj platí výstraha prvého stupňa od 13.00 h do 20.00 h, pre Žilinský platí od 13.00 h do 22.00 h. Druhý stupeň pred búrkami platí pre okresy Revúca, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica, Košice a okolie, Košice mesto, Prešov, Vranov nad Topľou, Trebišov, Michalovce a Sobrance od 13.00 h do 22.00 h. V týchto okresoch je zvýšená pravdepodobnosť výskytu silných búrok s krúpami s priemerom aj viac ako 2 centimetre. Predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, pripomínajú meteorológovia.

Búrky by mali na našom území zotrvávať až do večerných hodín.

zdroj: imeteo.sk, foto: pixabay.com

 

loading...
Predchádzajúci článok Rakúsko zažíva bankový škandál, klienti zrejme prídu o peniaze
Nasledujúci článok Rodinu s deťmi napadol pes, otec ich chránil zbraňou