zaujimavosti 0 Zobrazení

Na slovenský trh sa dostali falošné testy na ochorenie COVID-19

Štátny ústav pre kontrolu liečiv odhalil nelegálnu distribúciu falošných rýchlotestov na COVID-19 v lekárňach
od Pavol 2020-07-23
 

Štátny ústav pre kontrolu liečiv odhalil nelegálnu distribúciu falošných rýchlotestov na COVID-19 v lekárňach. Firma Unipharma pozastavila predaj týchto zdravotníckych pomôcok do lekární a vyžiadala si stanovisko od distribútora k chybnej dokumentácii.

Testy neprešli kontrolou a nejde tak o dôveryhodné testy na koronavírus. Keďže sú v obehu, je možné, že si ich už ľudia kúpili. "Počas inšpekcie bol kontrolovaný aj test na COVID-19 od spoločnosti Laverna Trade. Na vonkajšom obale testu sa nachádzajú falošné údaje, ktoré navodzujú dojem, že ide o samotest na domáce použitie. Testu tiež chýba potrebná certifikácia," doplnila Jurkemíková s tým, že nálezy inšpekcie vyhodnotí v najkratšom možnom termíne a prijme potrebné kroky v súlade s platnou legislatívou.

Firmu čaká vysoká pokuta a testy stiahnu z trhu. V súčasnosti na Slovensku nie sú registrované žiadne samotesty na COVID-19 na domáce použitie. Preto nekupujte takéto testy a v prípade podozrenia na ochorenie COVID-19 postupujte v súlade s pokynmi Úradu verejného zdravotníctva SR.

loading...
Predchádzajúci článok Vera Wisterová sa dočkala: Deti si môže odviesť domov na Slovensko
Nasledujúci článok Na trinásty dôchodok nebudú mať nárok všetci, takto si ho viete vypočítať