zaujimavosti 0 Zobrazení

V Česku zasahuje armáda, počet nakazených COVID-19 rapídne stúpol

Armáda Českej republiky zverejnila na sociálnej sieti status, v ktorom informuje o veľkom množstve nakazených novým koronavírusom
od Pavol 2020-07-29
 

Armáda Českej republiky zverejnila na sociálnej sieti status, v ktorom informuje o veľkom množstve nakazených novým koronavírusom. Zatiaľ čo na Slovensku pribúda nakazených v pár desiatok denne, v susendom Česku je situácia vážna.

"Vyrážame. V Alzhaimercentre Jihlava sa polovica klientov nakazila koronavírusom. Pozitívne testy majú aj zamestnanci. Od piatka preto nastúpime do služby a pomôžeme so starostlivosťou o klientov," znelo v statuse Armády Českej republiky na sociálnej sieti. Sociálne zariadenie je momentálne najväčším ohniskom nákazy v kraji Vysočina. Vojaci by mali už v piatok nastúpiť ako posila personálu na zabezpečenie prevádzky.

K včerajšiemu dňu 28. júla pribudlo v Čechách 275 pozitívnych prípadov. Počet aktuálne nakazených je v Česku 4083, informuje o tom portál idnes.cz. V nemocniciach sa nachádza 108 ľudí s ochorením COVID-19, pričom 16 pacientov je vo vážnom stave.

zdroj: idnes.cz, foto: pixabay.com

loading...
Nasledujúci článok Dovolenková sezóna začala kúpaliska a Tatry sú plné turistov